logo www w lublinie eu

  • Jarmark Jagielloński to nie tylko kolorowe stragany z wyrobami rzemieślniczymi i rękodziełem ale także fascynujący ludzie, koncerty muzyki folkowej i kapel ludowych, spektakle teatralne, pokazy filmowe czy wędrówki dwumetrowej kury. Jarmark Jagielloński to bezpośredni kontakt z twórcami ludowymi i miłośnikami tradycji.Częścią Jarmarku są wieczorne koncerty folkowe.
  • Historia Placu Zamkowego usytuowanego u podnóża Wzgórza Zamkowego związana jest z żydowskim osadnictwem. Tutaj do 1942 roku przebiegała ulica Szeroka - główna ulica żydowskiego miasta. Miasto to zostało w czasie II wojny światowej całkowicie zniszczone przez Niemców.
  • Carnaval Sztukmistrzów to wielkie widowiska teatralno-cyrkowe w Lublinie. Do miasta zjeżdżają artyści i specjaliści sztuki cyrkowej z całej Europy którzy oprócz magicznych spektakli prowadzą warsztaty dla adeptów z tej dziedziny. Nazwa wydarzenia nawiązuje do Sztukmistrza z Lublina - bohatera książki nobilisty Izaaka Bashevisa Signera.
  • Europejski Festiwal Smaku to wydarzenie pokazujące wielokulturowość i dziedzictwo kulinarne Lubelszczyzny. To największe kulinarne święto regionu przyciągające połączeniem wydarzeń kulturalnych z tradycja lubelskiej kuchni. Festiwal to także bogaty program kulturalny, koncerty muzyki bałkańskiej i ukraińskiej, wystawy i wernisaże oraz warsztaty sztuki kulinarnej.

Lublin to miasto dla osób aktywnych. Kilkanaście basenów łącznie z basenem olimpijskim, hale sportowe, lodowisko czynne cały rok, górka z wyciągiem dla narciarzy, jazdy konne, siłownie, kluby sportowe, parki linowe, ścianki do wspinaczki i wiele innych atrakcji. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie i nie będzie się nudził mieszkając, studiując lub będąc na chwilę w Lublinie. Lublin posiada wielokilometrową sieć ścieżek rowerowych oraz Lubelski Rower Miejski czyli sieć 40 wypożyczalni zlokalizowanych w różnych dzielnicach Lublina, gdzie możemy wypożyczyć dwukołowca. I pamiętajcie, że pierwsze 20 minut miasto Lublin daje Wam za darmo!

 

Aktywny Lublin

Baseny

Gokarty

Jazda konna

Kluby fitness i siłownie

Korty tenisowe

Lodowiska

Paintball

Parki linowe

Ścieżki rowerowe i stacje LRM

Ścianki do wspinaczki

Skarte parki

Quady

 

Miejsca

Zalew Zemborzycki

Sprzęt                                                                                               

Wypożyczalnie                                                                                                                  

Serwisy rowerowe

Sklepy sportowe

 

 

 

 

 

 

 

 


 logo www w lublinie eu        ...bądźmy blisko

email logo info@poznajlublin.pl   Polub nas  facebook logo    Tweetnij  twitter logo     

WLublinie.eu jest prywatnym portalem informacyjno-turystycznym w żaden sposób nie związanym z Urzędem Miasta Lublin i innymi podobnymi organami publicznymi.

WLublinie.eu zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych w portalu www.wlublinie.eu  jest zabronione bez zachowania warunków korzystania z treści. 
Podstawa prawna: art. 25 ust. 1 pkt 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W celu wykorzystania treści i zdjęc należy uzyskać zgodę twórcy WLublinie.eu